Українські архіви – К. Булкін

Жовтень 27, 2008

Про повстанські пісні / About Insurgent Songs

"Рутенія" + Лірник Сашко

My material for RFERL about the concert of insurgent songs held in Kyiv Mohyla Academy on January 19 2007. In Ukrainian.

Мій матеріял на Радіо Свобода про концерт повстанської пісні 19 січня 2007 р.:

Ведучий: У тому, що повстанські пісні живуть, пересвідчилися глядачі концерту, що відбувся у культурному центрі Києво-Могилянської Академії. Як саме вони живуть і в чиєму виконанні – розповідає Кирило Булкін.

Пісня (гурт Рутенія”)

К. Булкін: Повстанські пісні живуть не лише як пісні УПА (що їх, утім, також охоче співають і відомі – на кшталт Тараса Чубая – виконавці, і звичайна студентська молодь). Вони живуть ще й тому, що вся українська історія – тією чи іншою мірою “повстанська”. Тому, коли ширше підійти до термінів та означень, повстанськими цілком можна назвати пісні різних епох і авторів, зокрема й тих, що жили набагато раніше за добу УПА. Наприклад, хіба не повстанське звучання мають вірші Тараса Шевченка в інтерпретації гурту “Сад”?

Пісня (гурт “Сад”).

А ще повстанські пісні живуть тому, що їх співає молодь. Наприклад, один з учасників концерту вчиться лише у восьмому класі – щоправда, вищої школи кобзарського мистецтва.

Пісня (учень школи кобзарського мистецтва).

У репертуарі майбутніх кобзарів, які представили ще декілька пісень, чомусь переважають сумні твори. А в залі (цікаво, чи є це відбиттям настроїв усього суспільства?) явно відчувається прагнення пісень бойових, енергетичних і переможних. Тому в паузах, пов’язаних з перестановками апаратури для чергових виконавців звучали саме такі твори. Ведучі – дівчата з Молодіжного Осередку з вивчення Руху ОУН-УПА при НаУКМА – та зал, співаючи разом, заповнювали проміжки між виступами.

Пісня (зал співає “Лента за лентою”).

А ще повстанська пісня живе у пісні авторській, адже героїкою УПА живиться творчість багатьох сучасних авторів. Мабуть, найвідоміший приклад – Анатолій Сухий і гурт “Рутенія”.

Пісня (гурт “Рутенія”).

Остання пісня часто звучала на Майдані Незалежності у липні 2006-го під час акцій протесту. А це значить, що головний спосіб життя повстанських пісень – це спонука до дії: колись – військової, згодом – громадянської. Цікаво, як і де прозвучать ці пісні наступного разу?

Кирило Булкін, Радіо Свобода, Київ.

Advertisements

1 коментар »

  1. на початок піде!

    Коментар від Wasil — Жовтень 28, 2008 @ 0:37 | Відповіcти


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

%d блогерам подобається це: