Українські архіви – К. Булкін

Жовтень 28, 2008

Автор книжки “Кучмізм і кучмономіка” Євген Ґолибард / The Author of “Kuchmism & kuchmonomics” Yevhen Golybard

Євген Голибард

Євген Голибард

An interview for RFERL (16.11.2005) with Ukrainian journalist and economist Yevhen Golybard who have just presented his book “Kuchmism & kuchmonomics”

Інтерв’ю на Радіо Свобода 16 листопада 2005 р. з журналістом і економістом Євгеном Ґолибардом, автором книжки “Кучмізм і кучмономіка”

Київ, 16 листопада 2005 (RadioSvoboda.org) – Як стверджує відомий вислів, “той, хто не пам’ятає минулого, приречений на його повторення”. З огляду на це книга журналіста, економіста, поета-перекладача Євгена Ґолибарда “Кучмізм і кучмономіка”, яка щойно побачила світ у видавництві “Пульсари”, є і цікавим дослідженням, і суворою пересторогою. Тим більше, що явище, винесене в заголовок, на думку автора, ще далеко не є минулим. – Пане Євгене, вітаю вас з виходом книги. Як би Ви визначили її жанр?

Євген Ґолибард: – Це називається “література факту”. В основі цієї книжки – журналістські розслідування, які я вів упродовж 1992-го – 2004 років. У 6-ти розділах, 130-ти епізодах розповідається на конкретних прикладах про факти злочинної діяльності кучмістів на різних щаблях влади. Можна сказати, це “літописні нотатки”, чи “хронологія кучмономіки” з позиції журналіста-спостерігача.

– Чому Ви сьогодні вирішили саме цю книжку видати, чому “Кучмізм і кучмономіка” саме в наші дні?

– Ви знаєте, коли вже ця книжка була готова і навіть ми передали в типографію – буквально того самого дня ввечері повідомили про підписання меморандуму між Президентом України і колишнім кандидатом на Президента. І ми швиденько попросили цю книжку назад з типографії для того, щоб поставити на титульному листі уточнення: під титулом “Кучмізм і кучмономіка” ми поставили: “Частина перша”. Цим самим ми засвідчуємо, що це явище, на жаль, продовжується, йому не поставлено очевидних перепон, які б переконливо засвідчили, що ера кучмономіки закінчилася. Підприємці – а це люди, це громадяни України, які створюють відповідну частину валового національного доходу – вони незадоволені тим, що їм створювати не дають. Друге: обіцянки нової влади про створення всіх відповідних умов для виходу з тіні не увінчалися переконливим успіхом. Тіньова економіка – як частина, як свідчення кучмономіки також – є фактом.

– Чи не могли б Ви навести якийсь приклад журналістського розслідування серед тих, що потрапили до книги?

– У мене є цілий розділ, в якому десь десять частин: “Справа “Авіанта”. Мені прийшлося писати про події на цьому підприємстві, яке практично заблоковано і не випускає літаків ось уже багато років. І відповідати в суді, куди мене керівництво “Авіанта” витягло “за образу честі й гідності”. І я б звернув увагу на ще два моменти. Це афекри влади, організовані проти “Градобанку”, де брудом вимазано порядну людину – це Віктора Жердицького. Тут і про Лазаренка є так, як воно є… І, звичайно, є розділ “Публічні таємниці Печерського двору”. Я думаю, що це зацікавить наших читачів.

Advertisements

Напиши коментар »

Коментарів ще немає.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

%d блогерам подобається це: