Українські архіви – К. Булкін

Листопад 7, 2008

Польський депутат Європарламенту Броніслав Ґеремек / MEP from Poland Bronislav Geremek

Кирило Булкін, Броніслав Ґеремек

An interview for RFERL (23.11.2006) with the Member of European Parliament from Poland Bronislav Geremek about the attitude towards Ukraine in Poland and in EU.

Моє інтерв’ю для Радіо Свобода (23 листопада 2006 р.) з депутатом Європарламенту від Польщі Броніславом Ґеремеком про ставлення до України в Польщі та в Євросоюзі.

(Через півтора року після цього інтерв’ю, 13 липня 2008 р., Броніслав Ґеремек трагічно загинув в автокатастрофі).

Київ, 23 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Що змінилося у ставленні Європи до України після Помаранчевої революції та після політичних змін 2006 року? Чи залишається польська підтримка європрагнень України незмінною? Про це кореспондентові Радіо Свобода Кирилові Булкіну розповів польський депутат Європарламенту Броніслав Ґеремек.Р.С.: Польща активно підтримує Україну в її європрагненнях. Як на Ваш погляд, чи мають інші, крім польських, європарламентарі відчуття, що Україну треба підтримати у її євроінтеграційному поступі?

Б.Г.: Можу сказати, що європейські інституції перебувають під враженням, під впливом Помаранчевої революції. Перед Помаранчевою революцією Україна виглядала країною дуже далекою від Європи, і ніхто в ЄС навіть не думав про європейське майбутнє для неї. Але після Помаранчевої революції ситуація змінилася. І Європейський парламент ухвалив дуже чітку резолюцію, яка говорить, що Європарламент підтримує європейські устремління українського народу. Я сподіваюсь, що саме це буде визначати подальшу поведінку Європи.

Р.С.: Чи не вплинуть на цю поведінку останні політичні зміни в Україні?

Б.Г.: Зараз, коли в Україні дуже складна внутрішня ситуація, я думаю, що Європа веде політику вичікування. При цьому стартовою позицією для подальших процесів є те, що стосунки з Україною зараз регулюють засади політики сусідства. І я хочу сказати, що політика сусідства після останнього рішення стосовно бюджету буде потужним інструментом, що підтримає процеси трансформації в Україні на її шляху до Європейського Союзу. І сподіваюся, що Україна стане таким саме членом ЄС, яким є Польща.

Р.С.: Чи залишається польська позиція стосовно підтримки України на шляху до Європи незмінною?

Б.Г.: Для польської політики підтримка України має бути непорушним принципом. Це в інтересах Польщі, це в інтересах Європи.

Advertisements

Напиши коментар »

Коментарів ще немає.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

%d блогерам подобається це: