Українські архіви – К. Булкін

Листопад 12, 2008

Представник Чорноморського товариства регіональної співпраці Марк Каннінґем та виконавчий директор Балканського товариства демократії Іван Войвода / The Representative of Black Sea Initiative of Regional Cooperation Mark Cunningham & Director of Balkan Intiative for Democrasy Ivan Vejvoda

Іван Вейвода, Марк Каннінґем

An interview for RFERL (2.05.2007) with the representative of Black Sea Initiative of Regional Cooperation Mark Cunningham & Director of Balkan Intiative for Democrasy Ivan Vejvoda.

Моє інтерв’ю на Радіо Свобода (2 травня 2007 р.) з представником Чорноморського товариства регіональної співпраці Марком Каннінґемом та виконавчим директором Балканського товариства демократії Іваном Вейводою.

Київ, 2 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Нова європейська громадська ініціатива – Чорноморське товариство регіональної співпраці – розгорне свою діяльність в Україні, починаючи з середини літа цього року. Про плани цієї донорської організації щодо підтримки українського громадянського суспільства та інші напрямки її діяльності Радіо Свобода дали інтерв’ю у Києві представник цього товариства Марк Каннінґем та виконавчий директор Балканського товариства демократії Іван Вейвода.

Марк Каннінґем: Чорноморське товариство регіональної співпраці є приватною громадською ініціативою партнерства, яка виросла з успішного досвіду “Балканського товариства демократії”, що базується в Белграді. А Чорноморське товариство базуватиметься в Бухаресті, Румунія. Партнери-засновники в нас майже такі самі, як і Балканського товариства демократії: Ю-Ес-Ейд, Німецький фонд Маршалла, фундація Чарльза Стюарта Мотта, уряд Румунії. Як я сказав, ми наслідували приклад Балканського товариства, бо вони успішно працюють уже 10 років. Ми визначили три головних пріоритети: зміцнення й розвиток громадянського суспільства, сприяння регіональній співпраці, і третє – це розвиток компоненту Схід-Схід. Ми виділили кошти для організації переговорів між країнами Балтії та Центрально-Східної Європи. Ми організували партнерство у Чорноморському регіоні. Ті, хто має цінний досвід експертної роботи та ноу-хау, ділитимуться ним з партнерами в Чорноморському регіоні.

Р.С.: Якою ви бачите можливу роль України у такій співпраці?

Іван Вейвода: Україна є Чорноморською країною. Тому вона буде одним з реципієнтів цієї програми, так само як країни Кавказького регіону чи як Молдова. Ми будемо новим донором, присутнім тут. Звісно, тут є вже багато інших донорів, як-от фонд “Відродження”, що працює вже тривалий час, або Ю-Ес-Ейд, або шведський фонд СІДА. Тож ми намагатимемося ввійти в Україну і долучитися до їхніх зусиль як новий донор. Ми надаватимемо допомогу для консолідації демократичних практик на низовому рівні, підтримуватимемо громадянське суспільство, незалежне політичне мислення, численні молодіжні лідерські проекти, і, звісно, намагатимемося зміцнювати зв’язки України з сусідніми країнами.

Р.С.: Європейська комісія нещодавно також започаткувала проект Чорноморської співпраці. Чи будете ви взаємодіяти з цим проектом?

Марк Каннінґем: Звісно, ми, як і багато інших донорів, намагатимемося вести якомога різноманітніше партнерство з багатьма гравцями суспільної сцени цього регіону. Єврокомісія та Рада ЄС, безумовно, є важливими з них. Ми намагатимемося у майбутньому тісно співпрацювати з ними.

Р.С.: Якими будуть ваші найближчі кроки в Україні?

Іван Вейвода: Зараз ми приїхали сюди, щоб оголосити про початок діяльності Чорноморського товариства регіональної співпраці. Сподіваємося, що почнемо ближче до середини літа. Тож зараз ми збираємося провести переговори з іншими донорами та організаціями громадянського суспільства в Києві та в усій Україні, сказати, щоб вони були готові запропонувати свої проекти вже найближчим часом.

Advertisements

Напиши коментар »

Коментарів ще немає.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: