Українські архіви – К. Булкін

Листопад 17, 2008

Бійка між язичниками та представниками УПЦ Московського патріархату в Києві. Хто винен? / A Clash Between the Pagans and UOC-MP Representatives in Kyiv. Who Is Guilty?

Місце бійки

Місце бійки

My material for RFERL (20.08.2007) about the clash in Kyiv between the followers of pagan cult and representatives of Ukrainian Orthodox Church – Moscow Patriarchate.

Мій матеріял для Радіо Свобода (20 серпня 2007 р.) про сутичку в Києві між рідновірами та представниками УПЦ МП.

Київ, 20 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У неділю в Києві біля невеликого храму УПЦ Московського патріархату, що стоїть поруч із підвалинами Десятинної церкви, сталася бійка. Один представник язичницької громади рідновірів отримав вогнепальне поранення, а один прихожанин православної церкви зазнав черепно-мозкової травми.

Зараз біля підвалин Десятинної церкви ніщо не нагадує про вчорашню сутичку. Кілька мам гуляють зі своїми немовлятами, прибиральниця веде в церковці якісь господарські роботи. Єдина ознака чогось незвичайного – наявність знімальної групи російського телебачення, яка намагається з’ясувати в священика, чи не причетний до бійки Київський патріархат. Проте отець Тарасій не підтверджує цих припущень. За його словами, на прихожан напали язичники – рідновіри, що провадили поруч свою службу, і це вже вдруге (перший інцидент стався тиждень тому).

Отець Тарасій: «Після богослужіння ми проводили молебень. Вони прийшли – чоловік 15, почали попереджати, що, мовляв, не смійте дзвонити, бо ми тут будемо збиратися. Нас теж охороняє козацтво, хлопці підійшли… З їхнього боку з кастетами почали бити наших людей. Довелося застосувати зброю».

Сайт УПЦ МП звинувачує «сатаністів, філаретівців та уніатів»

І все ж таки на сайті Української православної церкви Московського патріархату цю подію представлено так: «На Преображення Господнє сатаністи, філаретівці та уніати намагалися захопити Десятинну Церкву». Сатаністами, вочевидь, назвали рідновірів, а як щодо інших християнських конфесій?

Для Радіо Свобода ситуацію прокоментував прес-секретар УПЦ Київського патріархату архімандрит Євстратій (Зоря): «Наша церква не має жодного відношення до тих подій, які сталися 19 серпня. Взагалі, на мою думку, навіть блюзнірство вважати, що православні віруючі в день великого свята – Преображення Господнього – замість того, щоб молитися в храмах, пішли б займатися такими речами».

Напали православні Московського патріархату, стверджують рідновіри

Натомість, голова об’єднання рідновірів України Галина Лозко підтверджує участь її громади в інциденті. Вона каже, що ніякі інші конфесії, зокрема й згадані в повідомленні УПЦ МП уніати (тобто представники Української греко-католицької церкви) у сутичці з прихожанами храму участі не брали. Проте, за її словами, нападниками були саме православні – і в конфлікті тижневої давності, і цієї неділі.

Галина Лозко: «Історично належний язичникам жертовник біля Історичного музею – це єдине місце, де ми здійснюємо свої богослужіння. Дозвіл на це дано Головним управлінням з питань внутрішньої політики [Київської міськдержадміністрації]. Наші люди підійшли до свого капища. Вони взагалі стояли осторонь. Церква має свою загородку, ніхто туди не підходив. Раптом вискочив загін у камуфляжі, озброєний дубинками. Один був з пістолетом, і почав стріляти в обрану ним людину. Прихожани цієї церкви казали: «Вы, хохлы, нечего вам здесь распоряжаться. Здесь всегда была Россия и будет».

Наразі працівники Шевченківського райвідділу міліції Києва, які розслідують цю справу, розбираються в протилежних свідченнях. Дерев’яний храм УПЦ Московського патріархату був зведений минулого місяця біля підвалин Десятинної церкви без дозволу міської влади.

Advertisements

Напиши коментар »

Коментарів ще немає.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: