Українські архіви – К. Булкін

Листопад 17, 2008

СБУ відкриває свідчення про Голодомор з архівів ГПУ-НКВС / SBU (The Security Service of Ukraine) Opens Evidences About Holodomor from NKVD-KGB Archives

My material for RFERL (27.08.2007) about the presentation of the book “Declassified Memory” in SBU.

Мій матеріял для Радіо Свобода (27 серпня 2007 р.) про презентацію книжки “Розсекречена пам’ять” в СБУ.

Київ, 27 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Служба Безпеки України випустила друком збірку документальних свідчень про найбільшу трагедію українського народу ХХ сторіччя – Голодомор. «Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-33 років України в документах ГПУ-НКВС» – так називається книжка, яку презентували сьогодні в СБУ.
Над книжкою «Розсекречена пам’ять», крім співробітників Служби безпеки України, працювали представники Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000», Українського інституту національної пам’яті, науковці та архівісти. Результат їхніх зусиль – збірка, що стане в пригоді як дослідникам, так і вчителям, студентам, широкому колу читачів. Говорить начальник відділу архіву Служби безпеки України Василь Даниленко:


“Книга складається з двох частин. У першій поміщені статті науковців, які дають сучасний погляд на події 1932-33 років в Україні. Друга частина книги – це самі документи. В окремій групі документів розкриваються передумови організації Голодомору”.

Свідоме нищення українського селянства та нації


Відкриття архівів ДПУ-НКВС-МДБ-КДБ і публікація свідчень про терор проти українського народу, який дійснювала большевицька каральна машина, має велике значення з багатьох причин. Історики отримали нові документальні свідчення свідомого нищення українського селянства та всієї української нації. Це цілий пласт матеріалів, що доповнюють та підтверджують дані документів з інших джерел та усні свідоцтва, на яких досі значною мірою ґрунтували свої дослідження науковці.

Фото СБУ з виставки "Розсекречена пам'ять"

Головний науковий співробітник Інституту історії НАН України, професор Руслан Пиріг вважає, що оприлюднені архівні матеріали є найбільш зручним, мобільним і важливим джерелом. Вони добре оцифровуються і загал може їх сприймати, каже науковець.

СБУ очищується від кривавої спадщини

Для українських політиків та дипломатів документи, зібрані в книжці «Розсекречена пам’ять», стануть вагомим аргументом для переконування світової спільноти: Голодомор 1932-33 років справді був геноцидом українського народу. Виконувач обов’язків голови СБУ Валентин Наливайченко каже, що працівники СБУ упевнені в цьому, оскільки бачили, як цей злочин проти людства був спланований.

Не можна недооцінювати значення цього видання і для самої СБУ, яка цим вчинком очищується від кривавої спадщини радянських спецслужб і засвідчує, що стоїть на сторожі українських інтересів і української національної пам’яті.

Книжкою «Розсекречена пам’ять» робота Служби безпеки з розкриття архівів радянських спецслужб не закінчується. На черзі нові архівні матеріали про репресії за весь час існування в Україні тоталітарного режиму.

Advertisements

Напиши коментар »

Коментарів ще немає.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

%d блогерам подобається це: