Українські архіви – К. Булкін

Листопад 21, 2008

Питання розширеної угоди між ЄС та Україною було основним у переговорах єврокомісара Беніти Ферреро-Вальднер у Києві / The Question of Enhanced Treaty Was the Main One In Eurocommissioner Ferrero-Waldner’s Negotiations In Kyiv

Беніта Ферреро-Вальднер

Беніта Ферреро-Вальднер

My material for RFERL (14.02.2008) about the negotiations that Eurocommisioner Benita Ferrero-Waldner has held in Kyiv.

Мій матеріял для Радіо Свобода (14 лютого 2008 р.) про переговори єврокомісара Беніти Ферреро-Вальднер у Києві.

Київ, 14 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Комісар ЄС із питань зовнішніх відносин та політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, яка перебувала в Києві на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС та Чорноморського регіону, провела також двосторонні зустрічі з Президентом Віктором Ющенком та Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. У центрі уваги, за словами єврокомісара, було питання розширеної угоди між Євросоюзом та Україною, і, зокрема, угоди про зону вільної торгівлі.

Найважливіше для України та Євросоюзу на цьому етапі – це так звана розширена угода та переговори щодо цієї розширеної угоди, сказала єврокомісар. Вона ще раз привітала Україну зі схваленням її майбутнього членства в Світовій організації торгівлі.

«Це відкриває шлях до угоди про зону вільної торгівлі. І можу сказати вам, що на початку наступного тижня мій колега, єврокомісар Пітер Мандельсон приїде в Україну, щоб розпочати ці переговори. Тож, як ви бачите, ми віддані тому, щоб просуватися з цією частиною розширеної угоди. Звісно, це потребуватиме певного часу переговорів. Але досі ми рухались дуже успішно. Ми вже провели 6 турів переговорів, і вони дійсно пройшли дуже легко», – сказала Беніта Ферреро-Вальднер.

Умовою для успішного просування в переговорах щодо розширеної угоди є політична стабільність в Україні

Єврокомісар назвала також вимоги, які висуває Євросоюз для успішного просування переговорів щодо розширеної угоди.

«Ми дуже наполегливо наголошуємо, що необхідною умовою є політична стабільність, яка ґрунтується на демократії та верховенстві права. Також країна має відновити курс на здійснення політичних та економічних реформ. Особливо важливі тут судова реформа, боротьба проти корупції та поліпшення бізнес-клімату», – наголосила вона.

Беніта Ферреро-Вальднер згадала про ще один важливий проект, який вона обговорювала з українськими керівниками. Це проект стосується газотранспортної системи України.

«Ми зараз працюємо з українським урядом над організацією конференції цієї осені», – зазначила єврокомісар. За її словами, конференція буде присвячена проблемі відновлення української газотранспортної системи.

«Тут ми поки на початковій стадії переговорів. Але це є одним із прикладів допомоги Україні з боку Єврокомісії», – сказала Ферреро-Вальднер.

Advertisements

Напиши коментар »

Коментарів ще немає.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: