Українські архіви – К. Булкін

Листопад 21, 2008

Єврокомісар Беніта Ферреро-Вальднер про конкретний зміст для ініціативи Європейської комісії «Чорноморська взаємодія» / Eurocommissioner Benita Ferrero-Waldner About the Concrete Essence for the Programme “Black Sea Synergy”

Беніта Ферреро-Вальднер

Беніта Ферреро-Вальднер

My material for RFERL (14.02.2008) about the press-conference of Eurocommissioner Benita Ferrero-Waldner in Kyiv.

Мій матеріял для Радіо Свобода (14 лютого 2008) про прес-конференцію Єврокомісара Беніти Ферреро-Вальднер у Києві.

Київ, 14 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Києві сьогодні відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС та Чорноморського регіону. На зустріч прибула й Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер. Виступаючи перед журналістами напередодні зустрічі, вона розповіла про своє бачення співпраці між ЄС та країнами Чорноморського регіону.

Участь Комісара Беніти Ферреро-Вальднер у зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС та Чорноморського регіону демонструє важливість для Євросоюзу ініціативи «Чорноморська взаємодія». Говорячи про значення цього проекту, єврокомісар відзначила: «Настав час зосередити більшу політичну увагу на регіональному рівні і таким чином надати нові можливості процесам співпраці, які вже йдуть. Також чорноморська взаємодія дозволить наповнити новим змістом співпрацю з Росією, Туреччиною та всіма нашими сусідами на Сході. Ми дійсно хотіли б бачити Чорноморський регіон зоною потужної та успішної регіональної співпраці. Я переконана, що регіональна мережа має потенціал і для розв’язання тих конфліктів, які, на жаль, ще існують у регіоні».

Нові проекти започаткують у багатьох галузях – від енергетики до риболовства

Зустріч у Києві має на меті наповнити ідею чорноморської ініціативи конкретним змістом. За словами Беніти Ферреро-Вальднер, Євросоюз не намагається створювати при цьому нових структур, але буде спиратися на ті, що вже існують. Що ж до галузей, до розв’язання проблем у яких буде використана ініціатива «Чорноморська взаємодія», то їх перелік доволі широкий. За словами Беніти Ферреро-Вальднер, це: «морський транспорт; регіональний діалог стосовно енергетичної безпеки; такий вимір, як охорона навколишнього середовища – ви знаєте, наскільки важливо сьогодні говорити про те, як нам давати раду кліматичним змінам. Поширення успішної моделі Дунайсько-Чорноморської співпраці щодо використання водних ресурсів. Боротьба проти організованої злочинності. Це також потенціальна платформа для вирішення міграційних проблем. І навіть спільні проекти в риболовстві. Тож, як бачите, тут є багато дуже-дуже конкретних тем для розгляду».

Деякі з проектів у згаданих галузях, за словами Беніти Ферреро-Вальднер, уже стартували, і від київської зустрічі вона очікує подальших кроків у їх реалізації.

Advertisements

Напиши коментар »

Коментарів ще немає.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: