Українські архіви – К. Булкін

Листопад 21, 2008

Восьмий Міжнародний тиждень НАТО в Києві / The 8th International NATO Week In Kyiv

Тиждень НАТО в Україні

My material for RFERL (11.02.2008)

Мій матеріял для Радіо Свобода (11 лютого 2008 р.)

Київ, 11 лютого 2008. Radiosvoboda.Ua – Міжнародний тиждень НАТО проводиться під гаслом «НАТО та партнери: долаючи виклики безпеки». Особливе забарвлення цьогорічного тижня полягає в тому, що у квітні відбудеться саміт НАТО в Бухаресті, на якому розглянуть приєднання України до Плану дій щодо членства в цій організації (ПДЧ).


Начальник Національної академії оборони України генерал армії Віталій Радецький переконаний, що рішення бухарестського саміту матимуть суттєве значення як для самого Альянсу, так і для його партнерів. «Ми сподіваємось, що наша співпраця отримає додаткові імпульси й позитивну динаміку та сприятиме подальшому зміцненню нашої спільної безпеки».

Приєднання до ПДЧ найближчим часом залишатиметься в центрі політичних дискусій в Україні, вважає посол Словаччини Урбан Руснак. Саме Словаччина нині виконує роль Контактної місії НАТО в Україні. Що ж до членів Альянсу, то вони вітають кроки України на шляху євроатлантичної інтеграції. Однак стосунки України з НАТО визначатиме насамперед ситуація в самій Україні, зокрема й консенсус у суспільстві з цього питання, наголошує посол.

ПДЧ – це ще не вступ до НАТО

Урбан Руснак наголошує, що ПДЧ — це важлива частина процесу підготовки внутрішніх умов, щоб країна відповідала, коли мова йтиме саме про членство в НАТО, але ПДЧ — це не вступ до Альянсу. «Форма і глибина співробітництва України з НАТО залежить, перш за все, від волі та бажання української сторони», — каже посол Руснак.

Начальник оборонного коледжу НАТО в Римі генерал-лейтенант Марк Ванкірсбілк уже втретє бере участь у Міжнародному тижні НАТО в Києві. Представники коледжу виступлять у Національній академії оборони України з лекціями з питань організації та методів функціонування Альянсу, а також інших питань міжнародної безпеки. Це не лише лекції, а справжній обмін ідеями, каже Ванкірсбілк, адже українські військові протягом цього матимуть прямий доступ до радників факультетів Оборонного коледжу НАТО.

Advertisements

Напиши коментар »

Коментарів ще немає.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

%d блогерам подобається це: